Mimarsinan Mahallesi, Eski Silivri Yolu Cd. 34 - 36, Büyükçekmece/İstanbul
trende

Hurda Demir Geri Dönüşümü

17.06.2019
130
Hurda Demir Geri Dönüşümü

Firmamız olarak uzun yıllardır hizmet vermekte olduğumuz hurda sektöründe artık işe yaramayan metal hurdaları toplayarak tekrar kullanabilir ihtiyaç malzemeleri haline gelmesini sağlıyoruz. Verdiğimiz bu hizmetle her yıl binlerce metal ve demir hurdayı kullanabilir bir hale getirmek amacıyla geri dönüşümünü sağlıyoruz. Ülkemizde her yıl yüz binlerce metal ve türevleri hurdaya çıkmaktadır. Özellikle otomobil, beyaz eşya ve inşaat artıklarından doğan binlerce hurda atık meydana gelmektedir. Bunların başı boş halde bırakılması ve doğayla karışmasını beklemek hem hurda çöplüklerinin oluşmasını hem de ekonomik zararın oluşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle hurdaların geri dönüşüme kazandırılması oldukça önemlidir.

Hurdaların Geri Dönüştürülmesiyle Ne Kazanıyoruz?

Hurdaların tekrar işlenmesi ve geri dönüştürülerek piyasaya yeni ürün olarak sunulması sayesinde ülkelerin sırtındaki yeni metal üretimi külfeti kaldırılmaktadır. Bu sayede vatandaşlarda bu ekonomik külfetin azalmasını verdikleri vergilerin azalmasıyla veya sosyal katkının devlet tarafından arttırılmasıyla hissetmektedir. Hurda geri dönüşümü bu özelliği sayesinde ülke ve vatandaş ekonomisine oldukça fazla katkı sağlamaktadır. Birçok geri dönüşüm malzemesinin yanı sıra hurdalar oldukça verimli şekilde tekrar üretime alınabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde metal hurdalarının geri dönüşüme kazandırılması çok önemlidir.

Hurda Nedir ve Hurda Ürünlerimi Nasıl Geri Dönüştürebilirim?

Hurda artık kullanılmayacak hal almış ve atık haline gelmiş ürünlerdir. Metal hurdalar bu sektörün baş aktörleridir. Demir başta olmak üzere birçok metal ürünü kullanılmayacak hale gelince hurda olarak anılmaktadır. Ancak tüketiciler ve hurda olmuş ürünün sahipleri bu durumda ne yapacaklarını pek bilememektedir. Küçük metal hurdalarda hurdacılar aracılığıyla hurdalarını geri dönüşüme gönderen tüketiciler, büyük çaptaki hurdalarında ise geri dönüşüme pek katkı sağlayamamaktadırlar. Bu nedenle arabalar, otomotiv ürünleri ve bu tarz büyük hurdalarda araçlarını hurdaya vermek yerine yeni bir alıcı bularak ona satmayı düşünmektedirler. Ancak artık yararı kalmayan bu tarz hurdaların geri dönüşüm merkezlerine kavuşturulması sayesinde hem çevre hem ekonomi hem de kişinin kendisi oldukça karlı çıkacaktır. Bu sebeple bilinçli bir birey olmak gerekmekte ve hurda niteliği taşıyan metallerin geri dönüşüme bir an önce kazandırılması lazımdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: